SILVER & METAL / Silver / Beaker 10324049
nr 1032 4049
BEAKER
silver, Jöns Lund (verksam 1746-1761) Skara, invändigt förgylld. höjd: 9 cm,
silver, Jöns Lund (verksam 1746-1761) Skara, invändigt förgylld. höjd: 9 cm
2000
SEK 1500
Monday April 18 2016
at 20:50:09
18/4 20:45:09
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver